Szerzői jogok
A kavicsmuvesz.hu (és a hozzá kapcsolódó, vele azonos, összevont kavicskepek.com) weboldal(ak), (továbbiakban mindkettőt takarja: kavicsmuvesz.hu) illetve annak tartalma, minden részlete szerzői jogvédelem alá esik.
Az ehhez fűzÅ‘dÅ‘ jogok gyakorlására kizárólag a kavicsmuvesz.hu tulajdonosa (továbbiakban: tulajdonos) jogosult. A tulajdonos elÅ‘zetes Ãrásbeli engedélye nélkül tilos a weboldal tartalmának egészét vagy részeit bármilyen formában felhasználni, reprodukálni, átruházni, terjeszteni, átdolgozni, vagy tárolni. A weboldal és az azon megjelenÅ‘ szövegek, képek, adatok, információk és egyéb anyagok, illetve azok elrendezése szerzÅ‘i jogvédelem alá esnek, azok felhasználására és minden egyes felhasználás engedélyezésére kizárólag a tulajdonos jogosult. E tiltó rendelkezésnek minÅ‘sülÅ‘ nyilatkozat az 1999. évi LXXVI. törvény - a szerzÅ‘i jogról - alapján készült. A törvény megsértése jogi és anyagi következményekkel jár.
A szellemitulajdon-védelem alapjai
A szellemi tulajdon az ember szellemi tevékenységébÅ‘l fakadó eredmény, szellemi alkotás, amely különleges jogi védelmet élvez. (Tárgya a szerzÅ‘ személyiségéhez kötÅ‘dÅ‘ jogosultságok elismerését és oltalmát is jelenti. Ide tartozik maga a produktum, mint kavicskép, annak háttere, témája, azon belül az egyedisége. Ide tartoznak a szerzÅ‘ által megfogalmazott szövegek, Ãrások, illetve minden egyéb ötlet, ami jelen szövegben nem kerül megemlÃtésre.)
A szellemi tulajdon a tulajdonjoghoz hasonló, abszolút szerkezetű jogviszony, amelynek a polgári jog területén belül létrehozott szabályrendszere kizárólagos vagyoni és személyhez fűzÅ‘dÅ‘ jogok biztosÃtásával nyújt jogi védelmet a szellemi alkotások létrehozói számára.
A törvény védi azokat a szellemi alkotásokat is, amelyekről a külön jogszabályok nem rendelkeznek.
Szellemitulajdon-védelem a szellemi alkotás létrehozója számára biztosÃtott erkölcsi és anyagi védelem.
A szerzÅ‘i jog a szerzÅ‘i mű (pl. művészi alkotás, szövegÃrás) alkotóját megilletÅ‘ védelem, amely biztosÃtja a szellemi tevékenység erkölcsi és anyagi megbecsülését is számára.
A szerző az az ember, aki a szerzői művet a saját szellemi tevékenységével, egyéni-eredeti jelleggel létrehozta.
A felhasználás a szerzÅ‘i mű egészének vagy részének használatát jelenti, Ãgy pl. másolását, idézését, elÅ‘adását, kiadását, forgalmazását, interneten való közzétételét (a szerzÅ‘ és az eredet megnevezése nélkül), átdolgozását, átfogalmazott verzióját, kiállÃtását.
A felhasználási engedély a szerző hozzájárulása ahhoz, hogy a művét valaki más bármilyen formában felhasználja. Ennek elmaradása szerzői jogsértést eredményezhet.
A szerzÅ‘i jogsértés az a cselekmény, amely a szerzÅ‘nek biztosÃtott védelmet valamilyen módon megsérti, és amelynek – a sérelem súlyától függÅ‘en – különbözÅ‘ hátrányos következményei lehetnek.
A védjegy egy termék vagy szolgáltatás azonosÃtására alkalmas megjelölés, fÅ‘ funkciója a fogyasztók tájékoztatása, hogy meg tudják különböztetni egymástól a termékeket, szolgáltatásokat, illetve a termék által képviselt minÅ‘séget szimbolizálják. Szinonimájaként a köznyelvben a márkát és a logót is használják.
A hamisÃtás más termékének, alkotásának a lemásolása vagy utánzása anélkül, hogy ahhoz a termék vagy alkotás tulajdonosa (megalkotója, feltalálója, kifejlesztÅ‘je) hozzájárult volna. Ez a szellemi tulajdon megsértését jelenti.
Nagykanizsa, 2019.04.17.
Kérdéseiteket, megrendeléseiteket az alábbi email-cÃmre várom: kavicsmuvesz@gmail.com
A választ feltétlenül nézzétek meg a SPAM mappában is!